Bieg Bez Barier 2018

„Bieg Bez Barier” edycja IV, już za miesiąc…. 10 czerwca czekamy na Was w Poddębickim Ogrodzie Zmysłów. Jak co roku moc atrakcji dla dzieci i rodziców, a także rywalizacja w biegach dziecięcych, marsz nordic walking i atestowany bieg główny 10 km. Wszystkich zapraszamy po szczegółowe informacje na stronę www.biegbezbarier.pl i gorąco zachęcamy do udziału w imprezie.

Fundacja „Obudzić Zmysły” jako organizator tego wydarzenia, chciałaby pozainformacjami o dacie imprezy, dystansach do pokonania, pakietach startowych, atrakcjach po biegu… zwrócić uwagę na to co „zadzieje się” w ramach zapisu na bieg, konkretnie po wyborze kwoty, na którą zdecydują się uczestnicy i co ten wybór daje Fundacji i jej podopiecznym. Otóż zawodnicy biegną w Poddębicach… a na terenie powiatu poddębickiego brak jest kompleksowego podejścia do dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera. Począwszy od diagnozy zaburzeń do wdrożenia terapii- rodzic musi szukać pomocy na terenie odległym od swojego miejsca zamieszkania tj. najczęściej w Łodzi. A postawienie diagnozy to dopiero początek drogi, terapia przynosząca efekty musi odbywać się systematycznie najlepiej codziennie… i tu zaczynają się schody, bo przecież koszt dojazdów, czas potrzebnego na podróże i same podróże, które dla dzieci z zaburzeniami sensorycznymi są trudne do zniesienia. Nasze doświadczenia mówią, że po usłyszeniu diagnozy i w przypadku braku wsparcia rodziny, zazwyczaj jeden z rodziców musi zrezygnować z pracy, bo sytuacja w jakiej się znaleźli przekracza ich możliwości, związane z dojazdami.

Realizując działalność statutową Fundacji ”Obudzić Zmysły” dajemy taką możliwość terapii w miejscu zamieszkania. To udaje się od 2014r. niestety tylko dla małej liczby dzieci…chcemy dać taką możliwość i innym rodzinom. I tu odsyłamy do momentu zapisu na bieg… bowiem każdy biegnący może wesprzeć te działania i sprawić że dzieci z terenu powiatu poddębickiego będą miały zorganizowaną terapię bez dalekich wyjazdów.

W dniu biegu przedstawiciele Fundacji będą udzielać informacji o działalności organizacji. Szukajcie nas w niebieskim namiocie tuż za bramą startową. My będziemy mieli okazję podziękować Wam za udział w biegu, a Wy poznać nas i naszych podopiecznych.