AKTUALNOŚCI

Grupa Wsparcia dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością – edycja druga

Fundacja Obudzić Zmysły zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach Grupy Wsparcia dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością. W grupie wsparcia jest przestrzeń do rozmowy o codziennych trudnościach i sposobach przeżywania emocji towarzyszących rodzicowi dziecka z niepełnosprawnością. Grupa to miejsce na wymianę doświadczeń, wzajemne wsparcie i szukanie rozwiązań.

Najbliższe spotkanie 13.03.2024r. godz. 17 w Poddębickim Domu Kultury i Sportu, udział bezpłatny, zapisy pod numerem telefonu 604 102 101

Udostępnij lub daj znać o Grupie Wsparcia bliskim osób z niepełnosprawnością.

Co daje grupa wsparcia?

31Podsumowując dotychczasowe spotkania w ramach Grupy Wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością Fundacji Obudzić Zmysły dzielimy się spostrzeżeniami uczestniczek:

A: Wśród innych Mam dzieci atypowych poczułam że nie jestem sama

R: Uzyskałam wiedzę i doświadczenia od rodziców dzieci starszych niż moje dziecko, to bardzo ważne, wiem gdzie mogę się udać w załatwieniu formalnych spraw związanych z niepełnosprawnością mojego dziecka”

A; Nawiązałam nowe przyjaźnie

I: Samo „obgadanie” swoich trudności w otoczeniu osób które doświadczają tego samego dawało mi ulgę. Nie mogę doczekać się kolejnych spotkań.

Rodzicu dbaj o siebie, o swoje zasoby! W grupie wsparcia masz taką możliwość. W myśl zaleceń z pokładu samolotu „najpierw załóż maskę tlenową sobie a potem dziecku” Zapraszamy do grupy wsparcia. Uczestnictwo bezpłatne. Zapisy pod numerem telefonu 604 102 101.

Grupa wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością – pierwsza edycja

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach grupy wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością. Spotkania od środy 25.10.2023r. w Poddębickim Domu Kultury i Sportu. Jeśli jesteś rodzicem/opiekunem dziecka z niepełnosprawnością, mierzysz się  codziennie z trudnościami i doświadczeniami swojej rzeczywistości, to właśnie dla Ciebie Fundacja Obudzić Zmysły tworzy przestrzeń do tego, abyś mógł poczuć się bezpiecznie w otoczeniu osób które „mają tak samo”.

Grupa da możliwość wymiany informacji, podzielenia się doświadczeniami a także zadbania o siebie i własne zasoby. To swojego rodzaju apteczka pomocy dla osób, które doświadczają życia innego (niekoniecznie gorszego), a potrzebują zrozumienia i przynależności.

Zapisy pod numerem telefonu 604 102 101

Poradnictwo specjalistyczne dla rodzin – Wiemy jak żyć z autyzmem

Z dniem 30.05.2019r. rozpoczęliśmy realizację zadania publicznego pod tytułem „Poradnictwo specjalistyczne dla rodzin- Wiemy jak żyć z autyzmem”

Celem głównym zadania jest wsparcie rodzin osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu poprzez poradnictwo specjalistyczne podnoszące kompetencje rodzicielskie, zabezpieczające specjalistycznie rodziny w trudnej sytuacji życiowej. więcej…

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Właśnie dziś (2 kwietnia), obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 

Czego nie wiesz o autyzmie, a co na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie tego zaburzenia rozwoju? 

więcej…

Bieg Bez Barier 2018

„Bieg Bez Barier” edycja IV, już za miesiąc…. 10 czerwca czekamy na Was w Poddębickim Ogrodzie Zmysłów. Jak co roku moc atrakcji dla dzieci i rodziców, a także rywalizacja w biegach dziecięcych, marsz nordic walking i atestowany bieg główny 10 km. Wszystkich zapraszamy po szczegółowe informacje na stronę www.biegbezbarier.pl i gorąco zachęcamy do udziału w imprezie.

więcej…

Twój 1% szansą na lepsze życie

Dzieci z autyzmem marzą o życiu, którym żyją ich zdrowi rówieśnicy. Nie możemy go dla nich
całkowicie naprawić, ale możemy sprawić, by było choć trochę łatwiejsze. Twój 1% podatku może
nam w tym pomóc.

Podopiecznymi Fundacji „Obudzić Zmysły” są dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi, takimi jak
autyzm i zespół Aspergera. Do tej pory udało nam się pomóc kilkunastu dzieciom ze spektrum w
wieku od 3 do 17 lat. Zapewniliśmy im bezpłatne zajęcia terapeutyczne prowadzone przez
specjalistów wrażliwych na potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami – wśród nich znajduje się
zarówno psycholog, jak i neurologopeda. Jednak, aby pomóc większej liczbie dzieci potrzebujemy
środków finansowych.

więcej…

Mamy nowy projekt!

logo_PFRON_2011_rNasz kolejny projekt pt.”Budzimy zmysły” – zajęcia usprawniające funkcjonowanie osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną rozpocznie się 1 października 2017 roku. Będzie on współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego. więcej…

Dziękujemy 🙂

p1100912

Realizujemy projekt pt. „Obudźmy zmysły – zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością” dzięki Zarządowi Województwa Łódzkiego w ramach zadania publicznego działania na rzecz osób niepełnosprawnych. To dzięki uprzejmości Zarządu Geotermii Poddębice część zajęć mogła się odbywać na basenach termalnych w Poddębicach. więcej…

Możesz pomóc na wiele sposobów!

Zachęcamy do bezpośredniej pomocy finansowej poprzez wpłaty na nasze konto - Santander Bank Polska:
65 1090 2705 0000 0001 4195 4204

a także aktywnego uczestniczenia i współorganizacji wydarzeń inicjowanych przez Fundację.
Sprawdź jak możesz pomóc!